Тенденція сучасності - депутатство

Вибори завжди були засобом виявлення кількості свідомих громадян або їх відсутність. Та, як  би там не було в кількості активних чи пасивних гравців виборчого процесу не все вимірюється. Чи то переслідування мети власного задоволення амбіцій, чи прагнення бути корисним суспільству вирішує кожен представник «Homo politikus». Проте, сьогодні в Українні спостерігається так званий «депутатський бум», що супроводжується стрімким прагненням кожного хто вміє говорити або має достатню кількість фінансового ресурсу стати людиною котра буде виступати, висловлюючись політологічною термінологією, апологетом інтересів територіальної громади.
В цьому нічого особливого немає якби не питання: «Чи готовий ти до цього?». Один кандидат може орієнтуватися на світле майбутнє і виключення власної проблеми соціально-економічного характеру. Та тут важливо врахувати те, що посада депутата місцевих рад є неоплачуваною, а думати-гадати про різні відкати чи преміальні в результаті голосування навряд чи годиться говорити. Друге, які можливі варіанти для тих хто просто не маючи жодних стимулів лобіювати питання залишатимуться зацікавленими в депутатській діяльності завтра. Просте блюзнірство посвідченням депутата місцевого рівня ні про що і нікому не говорить.
Виходить, що всі тяжіють до громадської діяльності тільки тому, що нині так модно. Існує варіант починати на такому рівні аби потім мати справу з політикою. То вже справа кожного… але не слід забувати, що «Приходять в політику з прекрасним майбутнім, а йдуть з жахливим минулим».

16 коментарів

Надія Григоренко
А ти сам хотів би бути в політиці?
Антон Шкуро
Я наразі займаюся політологією, а політика це справа не одного дня.
Мої судження не про те, що в політиці не варто бути, а про те, що не всім туди дорога. В кожного своя професія і покликання.
Надія Григоренко
То так чи ні?
(ти вже майже справжній політик — відповів на питання, але насправді відповіді не дав)))
Сергій Бостан
Потрібно розрізняти громадську діяльність та політику, як на мене.
Антон Шкуро
В тому то й справа, що більшість цього не розрізняє. Або намагається зробити так, щоб більшість не розрізняла.
Святослав Вишинський
Зміна закону про вибори цього року фактично в найбільшій мірі призвела до «депутатського буму» — кандидатами в депутати реально або фіктивно стали вкрай багато осіб — і часом украй несподівано. Безпосереднім знайомим і безпосередньо мені пропонували балотуватись кілька разів, «легким помахом руки» — і далеко не всі відмовились.
Антон Шкуро
Так, так доводилось відмовлятись. Виходить так, що тепер боряться всі проти одного ворога або За єдиного героя. Очікування загальнонаціональних виборів до Верховної Ради — мотивація сьогоднішніх зусиль.
Віталій Шарлай
Я не думаю, що зміна закону особливо вплинула на таку активацію людей використовувати своє пасивне виборче право. Тут скоріше те, що кожеш вже хоче щось змінити, підлаштувати під себе, вплинути на щось… Також зіграло своє роль можливість і бажання молоді, тому що багато (порівняно з минулими роками) з кандидатів є люди віком від 20 — 25 років.
Антон Шкуро
Щоб тільки можливість і бажання були зреалізовані…
Роман Маренін
Хоч я і не політолог, але вклинюся, з вашого дозволу, і висловлю думку, що було б непогано взагалі зробити слово «політика» синонімом слова «лицемірство», а публічні відносини, які так тепер іменуються, називати САМЕ терміном «громадська діяльність». Чи будуть тоді люди, які в різних радах вибивають собі бізнес чи землю називатися «громадськими діячами»?
Антон Шкуро
Саме тому і постає питання в тому чи нове скликання включатиме більшість таких представників або навпаки. Будемо споддіватися на спадаючу прогресію, а результати покажуть.
Роман Маренін
Якщо говорити про те, що покажуть результати, то вони аж ніяк не будуть дзеркальними, як на мене, враховуючи закон. Після оприлюднення почнеться новий етап — боротьба за голоси в судах.
Антон Шкуро
А ще будуть повним ходом застосовуватися політичні технології про які ми і уявлення не маємо.
Микола Костинян
ні. тому, шо «модно» — ніхто в депутати місцевих рад не йде.
йдуть тому, шо це дійсно вигідно; з тієї самої економічної точки зору.
а ще — тому шо заставляють іти.
в будь-якому разі, серед тих причин «відстоювати інтереси громади» годі й шукати.
власний інтерес, або чийсь інтерес — але точно не громади.
Антон Шкуро
І добре коли про це вони говорять відкрито але чимось же потрібно заангажовувати істинний підтекст. От і маємо типу «моду» з цілою низкою показників.
Тільки зареєстровані та авторизовані користувачі можуть залишати коментарі.
або Зареєструватися. Увійти за допомогою профілю: Facebook або Вконтакте